БЛИСТАВИ РЕЗУЛТАТИ АТЛЕТИЧАРКЕ ДРАГАНЕ ПОЗДЕРОВИЋ

Објављено: 20.09.2013.

Naša učenica, Dragana Pozderović, prvakinja RS na Republičkom atletskom takmičenju srednjih škola, tokom ljeta nastupila je na nekoliko takmičenja i postigla odlične rezultate.

Na Atletskom mitingu BiH za seniorke, koje je održano u Zenici, Dragana je osvojila treće mjesto u disciplini troskok (10,15 m) i skok udalj 5,08 m. Ovim skokovima pomjerila je i svoj lični rekord za 27cm u troskoku i za 3 cm u disciplini skok udalj.

Na ovom takmičenju učestvovalo je preko 150 bh atletičara, i u veoma žestokoj konkurenciji, kao mlađa juniorka, Dragana je osvojila izvrsno treće mjesto u obje discipline.

U Sokocu, na Republičkom takmičenju BiH i RS, u disciplini troskok, Dragana je osvojila treće mjesto, 10,13m i drugo mjesto u RS, 10,15 m.

Na Balkanskom šampionatu za mlađe juniore EDIRNE, koje je održano u Turskoj, Dragana je takođe učestvovala – učešće vankonkurencije - 4,98 m u discipline skok udalj.

Na Seniorskom prvenstvu RS, koje je održano u Sokocu, u discipline troskok Dragana je osvojila prvo mjesto (10,86m), a u discipline skok udalj drugo mjesto, 5,13m.

I pored teških uslova rada Dragana je prezedovoljna postignutim rezultatima i izjavila je da je ostvarila svoj cilj koji je zacrtala za ovu godinu: da u troskoku dostigne 10m i u skoku udalj 5m.

Povodom vrsnih rezultata za perspektivnu atletičarku priređen je svečani prijem kod načelnika opštine Teslić, koji je Dragani čestitao i uručio skromne poklone i priznanje u vidu plakete SO Teslić.